Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /var/www/rieltbud.com.ua/data/www/rieltbud.com.ua/includes/stat.php on line 20
RieltBud
ПОШУК
Область
Район (місто)
Місто (мікрорайон)
Тип нерухомості
Тип будівлі
ДЕТАЛЬНІШЕ
Площа
віддо
Кімнат
віддо
Ціна
віддо
за все
кв.м.
гривня
долар (28.18)
євро (32.32)
Оренда
Новини
Право власності на землю під будинком та прилеглу територію — правила оформлення та сплати податків

Розпочнімо з податків. Оскільки платниками плати за землю є власники земельних ділянок і землекористувачі (п. 269.1 ПКУ), обов’язок із плати за землю виникає з моменту виникнення (тобто державної реєстрації – див. ст. 125 Земельного кодексу України) відповідного права на землю.

Отже, до оформлення права (власності чи постійного користування) на землю ОСББ, обов’язок зі сплати земельного податку в нього не виникає.

Одразу ж звернімо увагу на об’єкт оподаткування — земельну ділянку. Ця земельна ділянка включає як землю безпосередньо під будинком, так і прилеглу територію, і є неподільною. Тому про окреме оподаткування прибудинкової території не може навіть ітися.

Тепер щодо передання будинку на баланс. Загалом «утримання на балансі» — термін бухгалтерський, який означає відображення певного об’єкта (його вартості) на балансовому рахунку бухгалтерського обліку. Передання на баланс можлива не лише в разі передання об’єкта у власність, але й при його оренді, лізингу, господарському віданні, оперативному управлінні, спільній діяльності тощо. Таким чином, прийняття на баланс не обов’язково означає прийняття у власність. У цьому випадку переходу права власності немає та не може бути, оскільки в силу закону будинок є і лишається в спільній власності співвласників (власників квартир і нежитлових приміщень у ньому). Тому передання на баланс не впливає на відносини власності на будинок, а тим більше — на земельні відносини.

Водночас нагадаємо про бажане оформлення прав на землю ОСББ, оскільки в Україні вже з’явилася негативна практика стягнення з так званих фактичних землекористувачів збитків, завданих використанням неоформленої земельної ділянки.

Віктор Кобилянський, Голова комітету аграрного та земельного права Асоціації адвокатів України.
Практикуючий адвокат, автор численних публікацій у фахових ЗМІ на тему права

Джерело: http://www.osbb-inform.com.ua/

Дата публікації: 16-06-2017
Гарячі пропозиції
1-кімнатна квартира. ВІД ЗАБУДОВНИКА!

Квартира в зданій новобудові в центрі міста. Ціна - 7000грн/кв.м.

Дата публікації: 26-01-2016
2-кімнатні квартири в новобудові. БЕЗ КОМІСІЙНИХ!

2-кімнатні квартири в новобудові в центрі міста. Ціна - 6500 грн/кв.м.

Дата публікації: 26-01-2016
3-кімнатна квартира в зданій новобудові. ЦІНА ВІД ЗАБУДОВНИКА!

3-кімнатна квартира в центрі міста. Вартість - 6500 грн/кв.м.

Дата публікації: 26-01-2016
3-кімнатна квартира в центрі міста. ЦІКАВЕ ПЛАНУВАННЯ!

3-кімнатна квартира в зданій новобудові. Вартість - 5500 грн/кв.м.

Дата публікації: 26-01-2016
Copyright 2010 RieltBud