Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /var/www/rieltbud.com.ua/data/www/rieltbud.com.ua/includes/stat.php on line 20
RieltBud
ПОШУК
Область
Район (місто)
Місто (мікрорайон)
Тип нерухомості
Тип будівлі
ДЕТАЛЬНІШЕ
Площа
віддо
Кімнат
віддо
Ціна
віддо
за все
кв.м.
гривня
долар (27.76)
євро (31.72)
Оренда
Новини
Що таке новобудова комфорт-класу

Попит формує клас
Коли в незалежній Україні почали будувати нові будинки та первинний ринок житла почав формуватися – постало питання про те, як класифікувати новобудови, щоб відокремити економні від більш престижного житла. У 2006 році Українська будівельна асоціація запропонувала класифікатор, який поділяв житлову нерухомість на класи «соціальний», «економ», «бізнес», «преміум» і «де-люкс».
Час показав, що класифікація з 90 пунктів занадто громіздка, не відповідає поточним пропозиціям новобудов, а вибрані для поділу класи некоректні. Так, на початку 2016 року сформувалася нова класифікація українських новобудов. Відповідно до неї, житло на первинному ринку нерухомості ділиться на «економ», «комфорт», «бізнес» і «преміум».
Новий клас житла
Приблизно в 2011 році на українському ринку нерухомості стали з'являтися новобудови, які забудовник позиціонував як клас «комфорт». Таким чином, в Україні сформувався новий клас житла, який поєднує у собі деякі переваги від бізнес-класу та ціну, яка не набагато перевищує «економ».
Характеристики новобудов комфорт-класу
1. Локація
Новобудови комфорт-класу будують у спальних районах, де у доступній близькості і в достатній кількості працюють дитячі садки, школи та лікарні. В радіусі двох кілометрів працює аптека, продуктовий магазин, відділення пошти та банку. У пішохідній доступності (до 15-ти хвилин спокійним кроком) має знаходитися зупинка громадського транспорту або станція метро. Навколишня місцевість, як і для будь-якого іншого житлового будинку, повинна відповідати нормам ДБН і СанПіН України. Бажаним параметром вважається наявність поблизу зелених зон – парків та скверів. Їх відсутність замінює покращене прибудинкове озеленення (додаткова висадка дерев, чагарників, виділення більшої площі під зони відпочинку).
2. Матеріали та технологія будівництва
У новобудовах комфорт-класу вимоги до будівельних матеріалів не обмежуються тільки нормами українського законодавства. Так, комфортні будинки можна будувати з червоної цегли, керамо- і газоблоків. Будинки з піноблоку та силікатної цегли допускаються в деяких регіонах України, але небажані. Будівництво багатоповерхових житлових будинків комфорт-класу з шлакоблоків, керамзитобетону, полістиролбетону та арболіта не допускаються.
Вимоги до технології будівництва залишилися практично ті ж: будинки можуть бути монолітно-каркасні та з цільної кладки. У будівництві комфорт-класу не використовується технологія панельного будування.
Кількість будинків, як і секцій, не обмежується. Проект класу «комфорт» може бути за розмірами, як новий квартал або ж складатися з одного будинку-свічки з невеликою територією. Ситуація з будівництвом дитячих садків і шкіл залишається такою ж, як і в класі «економ». На території великих комплексів зводять навчальні заклади, але частіше за все нові школи і дитсадки стають комерційними.
3. Комплектація будинку
Всі матеріали, використовувані для обробки внутрішніх приміщень, повинні відповідати нормам. Облаштування місць загального користування проводиться якісними, довговічними матеріалами. Зовнішній вигляд приміщень – акуратний, естетичний, за порядком стежить власна експлуатаційна компанія, ОСББ або ЖЕК.
Біля під'їздів обов'язково встановлюються пандуси, в приміщеннях загального користування має бути світло.
4. Квартири
Кількість квартир в одному будинку необмежена, але на поверсі має бути розміщено не більше 12-ти. Комфортною кількістю квартир вважається до 8-10, якщо вони розміщені по різні боки від ліфтової частини поверху.
Площа житла повинна відповідати нормам ДБН України. У новобудовах класу «комфорт» пропонують не тільки типові квартири на 1-3 житлові кімнати, але й багатокімнатні, апартаменти на два або три рівні. Обов'язкова наявність балкона або лоджії. У трикімнатній квартирі та інших багатокімнатних апартаментах передбачається наявність другого та третього балконів або лоджій. Вони повинні бути засклені, якщо це не суперечить архітектурній концепції. Якщо для проекту важливі відкриті балкони – у продажу повинні бути квартири із заскленими балконами або запропоновані умови, при яких можна їх склити.
Оздоблення житлових приміщень має відповідати нормам українського законодавства. На стінах – чорнова штукатурка, на підлозі - стяжка, звукоізоляція, гідроізоляція санвузла. До квартири підводять комунікації, газифікують, встановлюють лічильники обліку води, електрики, готують приміщення для підключення індивідуальних лічильників тепла, встановлюють радіатори. У квартирі обов'язково зовнішнє скління і встановлення протиударних дверей. У квартирах передбачається штукатурка стін під фарбування або поклейку шпалер, розводка електрики по кімнатах, установка балконних дверей. У будинках класу «комфорт» забудовник частіше пропонує ремонт «під ключ» за додаткову плату, ніж у новобудовах класу «економ».
5. Рівень безпеки
Протипожежні заходи безпеки проводяться згідно з нормами. Вентиляція в квартирах і на поверхах, датчики диму в коридорах і квартирах, шафи з пожежними рукавами на кожному рівні, пожежні сходи, пожежний ліфт. Обов'язкова до встановлення домофонна система в кожному під'їзді. Передбачено приміщення для консьєржа. Наявність відеокамер, охорони, шлагбаумів або огорожі – не обов'язково, але вітається.
6. Прибудинкова територія
На подвір'ї новобудови обов'язково встановлюється безпечний майданчик для дітей різного віку, місця для відпочинку з лавочками та іншими малими архітектурними формами. На території виділяють майданчик під активний відпочинок: вуличні тренажери, поле для міні-футболу, багатофункціональне поле, тенісний корт. Територія висвітлюється згідно з нормами ДБН України. Обов'язкова наявність гостьового, надземного, підземного паркінгу або гаражів, кількість паркувальних місць повинна складати близько 40% від кількості квартир.
7. Інші параметри
Новобудова комфорт-класу передбачає наявність унікальних переваг комплексно: своя інфраструктура з торговими майданчиками на першому поверсі, майданчиками для вигулу собак, оригінальний дизайн фасадів, «двір без машин», малоповерхова забудова та інші нововведення і популярні «родзинки», які підвищують комфорт проживання в житловому комплексі.
Але наявність фітнес-центру, басейну, підземного паркінгу, експлуатованого даху не підвищує клас новобудови до «бізнесу», оскільки пункти додають комфорту, впливають на вартість квадратного метра, але не стосуються основоположних параметрів, які визначають клас. Якщо в будинку стіни з газобетону, на поверсі 12 квартир, але у дворі ведеться відеоспостереження і працює охорона – комплекс залишається проектом класу «комфорт».
Узагальнення
Розглянувши характеристики нового класу новобудов, можна виділити декілька ключових особливостей такого житла:
- комфорт-клас за деякими характеристиками близький до бізнес-класу, але в спрощеній формі;
- доплачуючи на 10-15% більше за квадратний метр, інвестор отримує комфортне житло зі своїми «родзинками»;
- купуючи квартиру в новобудові комфорт-класу, не слід розраховувати на преміальний рівень матеріалів будівництва, облаштування території або першокласний сервіс. Але покупці можуть розраховувати на якісне виконання робіт, екологічність матеріалів і той рівень комфорту, про який забудовник заявляє у проекті.

Джерело: domik.ua

Дата публікації: 17-10-2017
Гарячі пропозиції
1-кімнатна квартира. ВІД ЗАБУДОВНИКА!

Квартира в зданій новобудові в центрі міста. Ціна - 7000грн/кв.м.

Дата публікації: 26-01-2016
2-кімнатні квартири в новобудові. БЕЗ КОМІСІЙНИХ!

2-кімнатні квартири в новобудові в центрі міста. Ціна - 6500 грн/кв.м.

Дата публікації: 26-01-2016
3-кімнатна квартира в зданій новобудові. ЦІНА ВІД ЗАБУДОВНИКА!

3-кімнатна квартира в центрі міста. Вартість - 6500 грн/кв.м.

Дата публікації: 26-01-2016
3-кімнатна квартира в центрі міста. ЦІКАВЕ ПЛАНУВАННЯ!

3-кімнатна квартира в зданій новобудові. Вартість - 5500 грн/кв.м.

Дата публікації: 26-01-2016
Copyright 2010 RieltBud