Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /var/www/rieltbud.com.ua/data/www/rieltbud.com.ua/includes/stat.php on line 20
RieltBud
ПОШУК
Область
Район (місто)
Місто (мікрорайон)
Тип нерухомості
Тип будівлі
ДЕТАЛЬНІШЕ
Площа
віддо
Кімнат
віддо
Ціна
віддо
за все
кв.м.
гривня
долар (27.76)
євро (31.72)
Оренда
Новини
Що буде з ринком нерухомості в Україні: різкий обвал або зростання цін

Різкого обвалу цін на житло не буде

Згідно з останніми звітами НБУ, житло в Україні продається практично за собівартістю. Причиною всьому стала відсутність попиту. Великі міста продовжують забудовувати житловими комплексами й новобудовами. Відзначається, що за 9 місяців минулого року в Україні ввели в експлуатацію на 21,4% більше житла (6,8 млн кв.м загальною площею), ніж за аналогічний період в 2016 році. Загалом, за три квартали 2017 року в експлуатацію ввели 84,4 тис. квартир.

НБУ наводить розрахунки, згідно з якими собівартість будівництва нерухомості становить трохи більше 12 тис. грн, а в наступному році вона виросте до 14 340 грн за квадратний метр. Але підвищувати ціни на квартири зовсім не резонно через масову відсутність попиту.

Так, ринок нерухомості почав падати ще під час кризи в 2008 року. У 2012-му ситуація почала трохи стабілізуватися, але вже через два роки ринок знову зіткнувся з рекордним падінням. Експерти відзначають, що в 2014 році ціни на квартири в доларовому еквіваленті падали на 2% щомісяця. Головними причинами стало різке знецінення гривні, падіння купівельної спроможності громадян та нестабільна ситуація на сході країни.

«Темпи падіння цін істотно знизилися за останній час. Від 2-3% за місяць в 2014 році до 0,5% в 2017 році. Відповідно, судячи з динаміки, 2018 – буде роком стабільності. Але, швидше за роком стабільності з незначною тягою до дуже плавного зниження цін, ніж до плавного зростання», – зазначив голова комітету Асоціації фахівців з нерухомості України Едуард Бразас.

За його словами, передумови для підвищення цін дійсно відсутні, як і прогнозував НБУ. Адже головним каталізатором зростання цін може стати збільшення попиту, який не особливо можливий в 2018 році.

«Ціни можуть вирости лише в тому випадку, якщо різко збільшиться попит тому, що пропозицій зараз дуже багато. Грубо кажучи, на одного покупця припадає декілька квартир. Ціни почнуть зростати тільки в тому випадку, якщо кожен з нас вдома знайде нафтову свердловину, або якщо включиться механізм додаткового фінансування покупки. Ні те, ні інше в 2018 році нам не загрожує. Тому приводу для зростання цін немає», – пояснив Бразас.

Голова нацради Ріелторської палати України Віктор Несін розповів, що в 2017 році на різних сегментах нерухомості спостерігалося зниження цін на 10-15%, що, знову ж таки, пов'язано з відсутністю грошей у населення. Причому, навіть ті люди, у яких є певні заощадження, не поспішають вкладати їх в нерухомість через напружену й нестабільну ситуацію в Україні.

«Населення на сьогоднішній день може купувати нерухомість лише шляхом продажу якоїсь своєї однієї квартири й покупки іншої, або ж по розселенню. Якби була іпотека, у нас би збільшилася кількість покупців, як мінімум серед тих людей, у яких стабільна заробітна плата. Їх мало, але вони все-таки є», – говорить Несін.

Експерт зазначив, що в 2018 році збережеться така ж тенденція, як і в минулому, і ціни просядуть, приблизно на 10%, хоча критичного обвалу не буде.

«Тенденція в 2018 році на ціни на нерухомість йде все-таки до зниження. Говорити про те, що немає попиту – не можна. У нас колосальний попит, у моєму розумінні, кожен другий українець у нас потребує або в поліпшенні, або в придбанні нерухомості. Але немає фінансової можливості, і в 2018 році ця можливість точно не з'явиться. Обвалу цін теж не буде. Тому що обвал відразу викличе попит. Якщо трапляється різкий обвал цін, завжди знаходиться той, хто купить цю нерухомість навіть з метою перепродажу», – пояснює експерт.

Також Несін повідомив, що в тому випадку, якщо курс долара не підніметься вище 30 грн, активнішим буде первинний ринок, тому що житло на ньому трохи дешевше, ніж на вторинному ринку.

Вартість оренди житла буде підвищуватися

Незважаючи на те, що ціни на покупку нерухомості в цьому році залишаться стабільними, вартість оренди буде продовжувати рости, що обумовлено високим попитом. Традиційно піковим часом збільшення орендної плати стане серпень-вересень. Саме тоді в Україні спостерігається найактивніший сезон, коли трапляються практично всі рухи на ринку.

«Оренда зростає. Ціни вже давно перейшли в гривню і, в принципі, оренда на недороге житло в 2016-2017 роках зросла, на дороге житло вона залишається на більш стабільному рівні. Думаю, що в 2018 році незначне зростання таки буде, тому що попит є, а кількість об'єктів в оренді не збільшується, а це дає можливість підвищувати на неї ціни», – зазначає Бразас.

Ціни на оренду ростуть тільки в тих містах, де є на неї великий попит. У таких як: Київ, Львів, Одеса, Харків і Дніпро. В інших же містах оренда дорожчатиме. За оцінками експертів, за 2017 рік ціни на оренду нерухомості піднялися на 15-20%.

«Наприклад, якщо на початку 2017 року у нас ще зустрічалися малометражні однокімнатні квартири за ціною 4 тис. грн на місяць, то до кінця року чудово було, якщо ви знайдете за 5 тис. грн. Те ж саме продовжується в 2018 році, однокімнатні, бюджетні квартири підповзають вже до 6 тис. грн», – підсумував Несін.

Джерело: https://www.minprom.ua

Дата публікації: 09-02-2018
Гарячі пропозиції
1-кімнатна квартира. ВІД ЗАБУДОВНИКА!

Квартира в зданій новобудові в центрі міста. Ціна - 7000грн/кв.м.

Дата публікації: 26-01-2016
2-кімнатні квартири в новобудові. БЕЗ КОМІСІЙНИХ!

2-кімнатні квартири в новобудові в центрі міста. Ціна - 6500 грн/кв.м.

Дата публікації: 26-01-2016
3-кімнатна квартира в зданій новобудові. ЦІНА ВІД ЗАБУДОВНИКА!

3-кімнатна квартира в центрі міста. Вартість - 6500 грн/кв.м.

Дата публікації: 26-01-2016
3-кімнатна квартира в центрі міста. ЦІКАВЕ ПЛАНУВАННЯ!

3-кімнатна квартира в зданій новобудові. Вартість - 5500 грн/кв.м.

Дата публікації: 26-01-2016
Copyright 2010 RieltBud